Trots att många av oss under en längre tid har intagit ”karantänläge” så har styrelsen planerat för hösten.

Då vi inte hade möjlighet att ha årsmötet i februari har vi planer på att genomföra det i slutet av september. Beroende på vilka restriktioner för möten som gäller då, så återkommer vi med närmare info. Tanken är att vi denna kväll, förutom årsmötesförhandlingar, gästas av Lars-Göran Nilsson som berättar om ”Lidköping under Wennerbergs tid – staden, livet och människorna”.

Den inställda Vårsalongen är nu flyttad och blir istället en stor Höstsalong till Wennerbergs ära. Vi har förlagt den till lördagen den 30 oktober. Wennerbergskören medverkar. Sång, musik, korta berättelser kring kvällens tema och dessutom serveras naturligtvis god mat och dryck denna kväll.
Boka redan nu denna kväll i din kalender !
— > Du har väl betalt medlemsavgiften? Den är 100:-/år och person och kan betalas på bankgiro 5085-8430 eller via swish 1232196541.